Planinarska tura
Grobničke Alpe – Hahlić
23. 4. 2022. – 24. 4. 2022. godine

Uskršnji detox

POLAZAK – subota, 23. 4. 2022., u 4:00 sati sa parkirališta ispred zgrade Županije u Virovitici prema selu Podkilavac (10 km od Rijeke)
POVRATAK u Viroviticu – nedjelja, 24. 4. 2022., u večernjim satima

CIJENA IZLETA – 450 kn (mogućnost plaćanja u 3 rate)
1. RATA – 16. 2. 2022. u 19 sati – prostorija društva
2. RATA – 16. 3. 2022. u 19 sati – prostorija društva
3. RATA – 13. 4. 2022. u 19 sati – prostorija društva
ili putem online bankarstva uplatom na IBAN: HR5324850031100215723 opis plaćanja
GROBNIČKE ALPE – IME I PREZIME PLANINARA

U CIJENU JE UKLJUČENO – prijevoz autobusom, smještaj u planinarskom domu, večera te ručak drugi dan

PRIJAVE u tijeku – 098 192 9031, Svjetlana – najkasnije do 16.2. 2022.

PLAN IZLETA:
SUBOTA

– 4:00 sata polazak autobusa s parkirališta ispred zgrade Županije u Virovitici
– dolazak u selo Podkilavac od kojeg se uspinjemo kroz klanac Mudna dol do vrha Fratar (1305m HPO). Staza završava kod planinarskog doma Hahlić
– smještaj u planinarskom domu te večera i noćenje

NEDJELJA

– buđenje, doručak i oko 8 sati polazak na vrh Obruč (KT HPO 9.11., 1376 m) do kojeg nam treba oko 1,5 sat. Sa vrha nastavljamo kružnom stazom do sjevernog vrha Pakleno (1331 m) prema južnom vrhu Pakleno (1340 m) nakon čega se spuštamo u dom na ručak (sve oko 5-6 sati)
– ukoliko netko ne želi ići kružnom stazom može se sa vrha Obruča vratiti u dom i pričekati ostatak grupe, oni koji ostaju u domu imaju oko doma bezbroj kombinacija za obilazak
– nakon ručka spuštamo se do autobusa (2 sata)
– povratak u Viroviticu u večernjim satima

Napomena
Put kroz Mudnu dol prolazi se uz pomoć klinova, stepenica i sajli (nekih 20-ak m), a drugi dan se hoda po kamenitom terenu te je potrebna dodatna ozbiljnost svih sudionika.
U slučaju lošeg vremena te ovisno o prijavljenim kandidatima, uspon će biti manje zahtjevnom stazom.

OPREMA:
kompletna planinarska oprema, vreća za spavanje, tko želi može uzeti kacigu i komplet za samoosiguranje, hrana, tekućina po potrebi (min. 1,5 L po danu), osobni dokumenti, planinarska iskaznica, mobitel, fotoaparat (po želji), lijekovi (ako se koriste).

vodič Svjetlana Bardić

Detaljnije obavijesti i upute oko ture dobiti će svaki prijavljeni član dok se prijava bez uplate 1. rate NE smatra valjanom. Prijavom na izlet svaki pojedinac potvrđuje da je upoznat sa zahtjevima izleta, da ispunjava zdravstvene, fizičke i tehničke uvjete za sigurno sudjelovanje na izletu, da ima uplaćenu članarinu HPS-a. Također potvrđuje da pristupa izletu na vlastitu odgovornost svjestan/svjesna opasnosti od mogućih nezgoda i ozljeđivanja te da u takvom slučaju neće ni na koji način teretiti Društvo niti vodiča. Sudionik je dužan tijekom izleta slušati upute vodiča. U slučaju loših vremenskih prilika ili drugih nepredviđenih okolnosti, vodič ima pravo promijeniti rutu ili otkazati izlet.
Na izletu mogu sudjelovati isključivo i samo osobe koje nemaju respiratornih simptoma, koje nisu oboljele od COVID19, koje nisu u samoizolaciji ili nisu bili u kontaktu s osobama koje su oboljele ili su u izolaciji. Sve aktivnosti se provode poštujući fizičku distancu. Ne preporuča se dijeljenje hrane i vode. Svatko konzumira samo ono što je ponio sa sobom. Obavezno imati kod sebe masku i rukavice te sredstva za dezinfekciju.