HPD Papuk Virovitica,

organizira izlet u Čazmu na planinarsku „Metlarsku zabavu“

u subotu,13.veljače 2016 godine.

Organizator događanja je HPD Garjevica, Čazma.

Polazak u 7 sati ispred zgrade županije.

Povratak u 17 sati iz Čazme.

Cijena prijevoza 80 kuna +40 kuna kotizacija (piće i hrana dobrodošlice,ručak i diploma).

Prijava u tijeku, a uplata 10.02.2016.u 19 sati u prostoriji društva.

Vodič izleta Vladimir Subota.

U prilogu poziv i dodatne informacije.

———————————————————————————————————

Pozivamo vas na

ČAZMANSKU PLANINARSKU

„METLARSKU ZABAVU“

subota, 13. veljače 2016.

I ove vas godine pozivamo u čazmansko-moslavački kraj, po radi druženja na već tradicionalonoj metlarskoj zabavi na kojoj je glavni događaj izrada brezovih metli. Glavnom događaju prethodi planinarsko hodanje po zapadnim obroncima Regionalnog parka Moslavačka gora, a dan završava s plesom pod maskama do večernjih sati.

ZATO NE ZABORAVITE U NAPRTNJAČU STAVITI ODJEĆU ZA MASKIRANJE.

Svi koji se upuste u pletenje metli od brezovine dobivaju diplomu „Br(e)zoučilišta“ koju je potpisuje „dekan“ Ivica Mataić, njegov idejni začetnik.

PROGRAM:

U 8.00 sati – dolazak na imanje obitelji Salaj u Grabovnici, 3 km od Čazme, poznato po zimskoj Božićnoj bajci (zagrijana velika dvorana)

Do 9.00 sati – dobrodošlica (razni namazi na kruhu, žestica, čaj, kuhano vino, kava)

U 9.00 sati kreće se na pohod obroncima Moslavačke gore. Na izbor se nudi: kraća ruta – 2 sata hoda, dulja – 3  sata i organizirano razgledavanje Čazme i okolice autobusom domaćina.

Od 12.00 sati je ručak planinarski grah.

Nakon ručka slijedi radionica izrade metli, ples srca, ples pod maskama i s metlom, kao i druge zabavne igre uz glazbu uživo.

Povratak prema dogovoru.

ZAHTJEVNOST HODANJA:tehnički nezahtjevno; kondicijski umjereno teško

POTREBNA OPREMA: Planinarske cipele, zaštita od kiše ili snijega, zamjenska odjeća, štapovi za hodanje, te ostala oprema za jednodnevni izlet, ovisno o vremenskim uvjetima.

DOKUMENTI: osobna i zdravstvena iskaznica, te planinarska iskaznica s markicom za 2016.

PREHRANA:u organizaciji domaćina. Kotizacija 40 kn (uključuje piće i hranu na dobrodošlici, ručak i diplomu „Br(e)zoučilišta).

Organizator (vodič) izleta, po dolasku, plaća za sve svoje sudionike društva.

PRIJAVE: što prije a najkasnije do 10.veljače franjo.jagatic@gmail.com

kontakt 099 2772 086